Sesja narzeczeńska – 7 ważnych pytań

CZY WARTO? DLACZEGO? KIEDY? JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Czy warto robić sesję narzeczeńską?

TAK, TAK I JESZCZE RAZ TAK :)

Okres narzeczeństwa jest czasem, który z pewnością warto zapisać na zdjęciach i każda współczesna para posiada w swoich telefonach liczne pamiątki z tego okresu. To bardzo ważne i wartościowe zdjęcia, które jednak warto okrasić wisienką na torcie w postaci sesji narzeczeńskiej. Jesteście młodzi, piękni, zakochani i zaręczeni – to najlepszy moment żeby zrobić sobie pamiątkę i zachować te chwile na zawsze.

Czym jest sesja narzeczeńska?

RANDKA ZATRZYMANA NA ZDJĘCIACH

Najprościej ujmując to plenerowa sesja portretowa pary narzeczonych. Tak naprawdę to jednak coś znacznie więcej. To możliwość spędzenia czasu we dwoje – wybrania się na spacer w ulubione okoliczności przyrody, popatrzenia sobie w oczy, wymiany romantycznych gestów i słów. To po prostu randka, którą fotograf zatrzyma na zdjęciach. Dla fotografa, to najczęściej okazja aby lepiej poznać Parę Młodą przed ślubem a dla pary – oswojenia się z obecnością fotografa i faktem bycia fotografowanym.

Kiedy wykonać sesję narzeczeńską?

PO ZARĘCZYNACH LUB PRZED ŚLUBEM

Nie istnieją żadne reguły ani standardy określające właściwy czas na sesję narzeczeńską ale według mnie najlepiej jest zrobić to zaraz po zaręczynach lub krótko przed ślubem. Sesja wykonana bezpośrednio po zaręczynach pozwoli dodatkowo upamiętnić tą ważną chwilę. Można tu pójść o krok dalej i z pomocą fotografa a (najczęściej) w tajemnicy przed przyszłą narzeczoną, wykonać sesję zaręczynową. Sesja narzeczeńska wykonana miesiąc lub dwa przed ślubem będzie miała nieco inny charakter i stanowiła będzie podsumowanie Waszego związku przed zawarciem małżeństwa. To najczęściej już moment, w którym wszystkie sprawy związane ze ślubem i weselem zmierzają do wielkiego finału, tym samym przybierając na intensywności. Warto wtedy oderwać się na chwilę i trochę zresetować a sesja narzeczeńska (wiem z doświadczenia) jest do tego doskonałą okazją.

Jak przygotować się do sesji?

Na początek i przede wszystkim – warto zadbać o nastrój tego dnia. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie spowoduje, że o wiele łatwiej będzie Wam czuć się swobodnie podczas sesji. Nie ma się czym stresować – aparat nie gryzie a ta sesja służy między innymi temu, abyście się mogli o tym przekonać. Nigdy wcześniej nie pozowaliście do zdjęć? To bardzo dobrze! :) Dzięki temu będziecie po prostu sobą a fotograf (np. ja :D) uchwyci na zdjęciach Wasze prawdziwe gesty, szczere uśmiechy i emocje, które będą Wam towarzyszyć tego dnia.

Co ubrać na sesję?

Jak wyżej napisałem, lubię porównywać sesję narzeczeńską do randki. Szukając odpowiedniego stroju, proponowałbym ubrać się tak jak to robicie wychodząc na randkę. Ta randka będzie nieco bardziej wyjątkowa więc stroje warto wzbogacić o nutę tej wyjątkowości. Ciekawym wzbogaceniem kobiecych stylizacji są różnego rodzaju nakrycia głowy – modne ostatnio wianki, korony z kwiatów, kapelusze. Dobrze byłoby dopasować stroje do otoczenia w którym odbywać się będzie sesja (miasto, las, góry, elegancki pałac, szklarnia, plaża) a także do siebie nawzajem, zarówno stylem jak i kolorystyką. Niekoniecznie powinny to być te same kolory ale z pewnością kolory do siebie pasujące. Tego dnia proponuję zrezygnować z widocznych logotypów znanych marek czy napisów na Waszych ubraniach.

Ile trwa i jak przebiega sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska w moim wykonaniu zajmuje około dwóch godzin i odbywa się najczęściej w okolicach zachodu słońca. W tym czasie zapraszam Was na spacer w wybrane przez Was miejsce. Co będziecie robić? To w dużej mierze zależy od Was – tego jacy jesteście i co lubicie oraz miejsca, w którym się spotkamy. Ja postaram się poprowadzić Was przez całą sesję

Do czego wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać wielokrotnie i na wiele sposobów. Warto złożyć z nich fotoalbum, do którego zawsze będzie można wracać. Mogą także posłużyć jako element zaproszeń ślubnych lub podziękowań dla gości. W trakcie wesela można je wykorzystać podczas prezentacji pokazu slajdów jako podziękowanie dla rodziców. Będą także pięknie wyglądać w ramce na biurku czy ścianie sypialni a nawet na tej wirtualnej ściance w mediach społecznościowych :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *